Toaleta ze stali nierdzewnej – 100% odporności na akty wandalizmu

Toalety publiczne, z uwagi na to, że korzystają z nich różne osoby, bardzo często są narażone na zniszczenia, a także na akty wandalizmu, które sprawiają, że później nie można korzystać z toalety przez długi czas – czas kosztownych remontów i napraw. Czy można uniknąć tego rodzaju sytuacji? Okazuje się, że tak – najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie elementów wykonanych ze stali nierdzewnej.

Jakie elementy w toalecie publicznej powinny być wykonane ze stali nierdzewnej?

Toaleta ze stali nierdzewnej
Toaleta ze stali nierdzewnej (źródło: https://www.ole.pl/category/sanitariaty-ze-stali-nierdzewnej)

Najbardziej narażone na zniszczenia są toalety publiczne umieszczone na terenie miasta. Często mimo nadzoru czy monitoringu wandale potrafią poradzić sobie z takimi elementami wyposażenia jak umywalki czy muszle ustępowe. Są one uszkadzane lub wyrywane w całości. Dlatego to właśnie najczęściej specjaliści z zakresu projektowanie toalet publicznych zalecają wykonać ze stali nierdzewnej. Jest to materiał niezwykle mocny i wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne – zarówno te drobne, jak zadrapania, jak i mocniejsze: wgniecenia czy próby wyrwania bądź połamania. Stal nierdzewna jest odporna również na działanie wilgoci, która jest znacznie podwyższona w toaletach publicznych.

Coraz częściej w toaletach publicznych położonych w miejscach, gdzie występuje zwiększone ryzyko na zniszczenia przez wandali, wykonuje się również inne elementy ze stali nierdzewnej. Najczęściej są to podłogi. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na zwiększenie higieny w tym miejscu (stal nierdzewna jest bardzo łatwa w czyszczeniu), ale także wzmacnia całą konstrukcję. Dodatkowo, jeżeli podłoga i ściany w toalecie publicznej wykonane są ze stali nierdzewnej o wiele łatwiej przymocować do nich na stałe takie elementy, jak misy ustępowe, umywalki czy akcesoria toaletowe jak podajniki papieru czy pojemniki na szczotkę do czyszczenia toalety. Takie połączenie minimalizuje ryzyko tego, że elementy wyposażenia toalety zostaną wyrwane i zniszczone bądź ukradzione. Również elementy w części umywalkowej, w tym baterie czy podajniki ręczników papierowych mogą być wykonane ze stali nierdzewnej.

 

Jak jeszcze można wykorzystać stal nierdzewną przy projektowaniu toalet publicznych?

Toalety, w których poszczególne elementy wykonane są ze stali nierdzewnej często kojarzą się nam z prostymi, mało estetycznymi wnętrzami. Jednak wcale tak nie musi być. Co ciekawe, coraz częściej stal nierdzewna jest wykorzystywana przy projektowaniu toalet publicznych w miejscach o wysokiej renomie, gdyż doskonale wpisuje się w założenia minimalistycznego, nowoczesnego stylu, który jest obecnie bardzo popularny.

Elementy ze stali nierdzewnej są wysoce estetyczne. Dodatkową zaletą jest to, że można uzyskać interesujące efekty, w zależności od wykończenia struktury metalu – od matowej, poprzez satynową i z efektem szczotkowania i piaskowania metalu, aż po wykończenie na wysoki połysk. Dodatkowo stal nierdzewna ciekawie prezentuje się w zestawieniu z innymi materiałami wykończeniowymi jak np. hartowane szkło, drewno czy tworzywa sztuczne.

(Visited 76 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *