Bezpieczne zestawienie kolorów z sypialni

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym powinno się odpoczywać. Jest to miejsce relaksu i wyciszenia po całym ciężkim dniu pracy. Kolor na ścianach może odgrywać tutaj kluczową rolę – może on decydować o finalnym nastroju panującym w sypialni. Podczas wyboru barw, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które warto wziąć pod uwagę. Sypialnia powinna być przytulna, intymna, ale też oryginalna, jak więc uzyskać złoty środek? Jakie zestawienia kolorów sprawdzą się w sypialni najlepiej?

Na co zwrócić uwagę przed wyborem koloru?

Zanim zapadnie decyzja odnoście kolorów w sypialni, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jeżeli jest ono małe, to warto zastosować farby jaśniejsze – aby optycznie powiększyć i rozjaśnić przestrzeń. Ciemne kolory lepiej sprawdzą się w przypadku większych pomieszczeń, w ten sposób nic nie stracą.

Kiedy wybrać ciepłe barwy w sypialni?

Ciepłe kolory często sprawiają wrażenie „przybliżenia” czy „wychodzenia naprzeciw”. Optycznie zmniejszają pomieszczenie, dlatego decydując się na takie rozwiązanie lepiej wybrać tylko jedną ścianę o ciepłym odcieniu – a resztę pokryć jasnym, neutralnym kolorem.

Kiedy wybrać chłodne barwy?

Chłodne kolory najlepiej zastosować w pomieszczeniach z dużą ilością światła dziennego. W przypadku ciemniejszych pomieszczeń, aby podkreślić błękit na ścianach należy zamontować dodatkowe oświetlenie elektryczne. Rozproszone światło korzystnie wpłynie na klimat i atmosferę w sypialni.

Dlaczego najlepiej postawić na klasykę?

Wiele osób ma duży problem z decyzją dotyczącą kolorów ścian w sypialni. Wybór jest tak duży, że ciężko określić, które barwy podobają się najbardziej. W takiej sytuacji, najlepiej postawić na klasykę i neutralne odcienie. Szarości, biele, brązy czy beże to tak naprawdę klasyka, która nigdy nie przestanie być modna. Wnętrze stworzone tymi kolorami będzie idealną bazą dla różnych dodatków. Stonowane kolory sprawią, że pomieszczenie będzie miało oryginalny, niewymuszony styl, do którego łatwo będzie dopasować różne gadżety. Neutralne kolory na ścianach stanowią idealne tło dla wszystkich dodatków. Uniwersalna sypialnia to naprawdę pożądane pomieszczenie – zwłaszcza, kiedy jej modnym wystrojem można cieszyć się przez lata. Uniwersalizm pozwala na co sezonową wymianę dodatków czy deseni, bez konieczności przemalowywania ścian. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie.

Co jeśli wybierze się intensywne barwy?

Stonowane, klasyczne kolory oczywiście nie są dla wszystkich. Niektórzy preferują bardziej szalone i odważne zestawienia czy rozwiązania. Sypialnia, powinna być odzwierciedleniem osobowości, dlatego każdy ma prawo urządzić ją tak, jak chce. Fani intensywnych barw mają prawo stworzyć swoją sypialnię marzeń, nawet jeśli będzie ona odbiegać od obowiązujących standardów. Decydując się na intensywne barwy w sypialni należy pamiętać, aby zróżnicować walorowo pozostałe elementy wnętrza. Ze ścianą o intensywnym kolorze świetnie będą się prezentować meble, pościel czy lampki nocne w jasnych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *