Praktyczna i wielofunkcyjna ława w salonie

Małe mieszkania często sprawiają wiele problemów z aranżacją wnętrz. By zmieścić wszystkie niezbędne meble zdarza się, że trzeba pójść na kompromis i decydować między wymarzonym projektem, a jego funkcjonalnością. Taki problem dotyczy zazwyczaj salonu, który w niedużych mieszkaniach pełni też funkcję jadalni. Jak zaprojektować wnętrze, by spełniało wszystkie nasze potrzeby?

Stolik do kawy, który jest niemalże symbolem pokoju dziennego. Idealnie sprawdza się na co dzień, gdy siedząc w wygodnych fotelach w dobrym towarzystwie popijamy aromatyczną kawę. Niestety, często trzeba zrezygnować z takiej przyjemności. W przypadku braku wystarczającej przestrzeni, stolik do kawy jest zastępowany przez stół do jadalni. To zdecydowanie funkcjonalne rozwiązanie, jednak nie zawsze spójne z naszą wizją doskonałego salonu. Co zrobić, gdy nie mamy wystarczająco miejsca, by stworzyć osobną przestrzeń do wypoczynku i spożywania posiłków?

 

Stolik do kawy i stół w jednym

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie wybór wielofunkcyjnej ławy. Nieco wyższe i większe od typowych stolików do kawy ławostoły sprawdzą się świetnie w codziennym użytkowaniu. To rozkładane meble, które pełnią funkcję ławy do salonu oraz stołu do jadalni. Konstrukcja mebla pozwala na łatwe podniesienie blatu do poziomu odpowiedniego przy spożywaniu posiłków, a dodatkowa wkładka umożliwia jego wydłużenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy stole może zasiąść więcej osób. Złożona ława niewiele różni się od tradycyjnego stolika do kawy, w związku z czym zapewnia taki sam komfort korzystania z mebla.

Inne publikacje  Zakres doradztwa dla architektów

 

Dlaczego warto kupić ławostół do salonu?

Za wyborem praktycznej i funkcjonalnej ławy przemawia także dodatkowa półka umieszczona pod blatem, na której można przechowywać niezbędne do codziennego użytku przedmioty. Współczesne ławostoły są także niezwykle estetycznym dodatkiem do każdego salonu. Szeroki wybór materiałów i kolorów, z których są wykonane sprawia, że z łatwością można znaleźć odpowiedni mebel dopasowany do stylistyki wnętrza. Nowoczesny wystrój podkreśli ława ze szklanym blatem i minimalistycznym designem. Ciepłe drewno będzie doskonałym wyborem do tradycyjnych pomieszczeń. Odpowiednio dopasowany do reszty mebli ławostół stworzy spójną całość nadając pomieszczeniu odpowiedni charakter.

 

Jakie inne zalety mają ławostoły?

  • Większa powierzchnia blatu niż przy tradycyjnych stolikach do kawy to więcej miejsca na dodatkowe napoje i przekąski.
  • Złożona ława może pełnić funkcję stolika dla dzieci na przyjęciach. Odpowiednia wysokość sprawia, że jest ona o wiele wygodniejsza dla naszych pociech niż wysoki stół.
  • Rozsuwane ławostoły mają w komplecie dodatkową wkładkę, dzięki której więcej osób może z niego korzystać.
  • Wiele modeli posiada dodatkowe szuflady lub skrytki, w których można przechowywać rzeczy.

 

W przypadku małych mieszkań, w których każdy metr przestrzeni jest na wagę złota rozkładane, wielofunkcyjne ławy będą doskonałym rozwiązaniem. Są nie tylko estetycznym dodatkiem do salonu, lecz takie spełniają funkcję mebli, bez których ciężko obyć się na co dzień. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają wygodę użytkowania w każdej sytuacji.

Inne publikacje  Dlaczego warto malować drewno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *