Co z pewnością przyda się w łazience

Łazienka to miejsce relaksu i odpoczynku, a także domowy salon piękności. To miejsce, które powinno zostać potraktowane ze szczególną uwagą, jak więc powinno zostać wyposażone, aby było praktyczne a zarazem przyjemne?

Kabina prysznicowa

Wśród elementów wyposażenia łazienki istotne miejsce zajmuje kabina prysznicowa, która pozwala na szybą i przede wszystkim oszczędną higienę ciała. Mocno ceniona wśród mężczyzn zajmuje miejsce szczególne w ich sercu.

Wybór odpowiedniej jednak nie jest prosty jak, jak to się wydaje. Każda z kabina może być inaczej wyposażona, zmniejszając lub powiększając komfort ich użytkowania. Ważny jest także ich kształt, który nie zawsze pasuje do każdej z łazienek.

Kabina narożnikowa, jak nazwa podpowiada przylega do dwóch ścian w łazienne i stanowi najpopularniejszy rodzaj kabin, w której można wziąć prysznic. Wśród kabiny narożnikowej można wyodrębnić także kabinę asymetryczną, której jeden z bokówi) jest dłuższy.

Kabina trójścienna przylega tylko z jednej strony do ściany.

Czasami można natrafić na prysznice we wnękach, gdzie wyposażone są jedynie w drzwiczki.

W naprawdę dużych łazienkach świetnie się sprawdzają kabiny wolnostojące. Mogą stać w dowolnym miejscu, a ich ograniczeniem jest jedynie budżet.

Kabina wannowa to połączenie wanny z prysznicem. Jednak osoby starsze mają problem z ich obsługą

Osoby nie mogące sobie pozwolić na wannę powinny zaopatrzyć się w parawan, który montuje się nad wanną.

Inne publikacje  Jak udekorować elewację domu

 

Wanna

Najlepszym rozwiązaniem z możliwych jest posiadanie kabiny prysznicowej oraz wanny w łazience,. Niekiedy jednak pomieszczenie nie daje wyboru i kabina prysznicowa jest niemożliwa do wstawienia więc jedyne co pozostaje, to wybór odpowiedniej wanny.

Przy wyborze wanny należy dobrze się zastanowić nad całą koncepcją łazienki.

Bardzo ważny jest kształt wanny, gdyż zajmuje ona sporo miejsca w łazience. Przy jej wyborze powinna brać brana jej oraz łazienki wielkość.

Standardowa wanna powinna mieć wymiary 55cm na 100cm, aby móc uzyskać swobodę ruchów

Umywalka i lustro

Umywalki stają się coraz powszechniejsze w mieszkaniach i standardem w nowym budownictwie. Przy nich można wykonać codzienne czynności higieny twarzy, są również bardzo wygodne.

Umywalki można podzielić na trzy rodzaje

Tradycyjne, wiszące przy ścianie, czasami są także wyposażone w syfon. Ich wadą jest jednak brak możliwości zagospodarowania pod nimi miejsca.

Blatowe, które mają pod spodem dużo miejsca na środki czystości. Mocuje się je w wyciętym otworze blatu

Meblowe, pod którą jest przymocowana szafka dopasowana pod umywalkę, w której można umieścić niezbędne rzeczy, przydatne w łazience.

Nad umywalką powinno być zawieszone lustro, które pomoże w codziennej pielęgnacji. Lustro może być płaskie, przymocowane bezpośrednio na ścianie, lub na szafce, którą można wykorzystać na zagospodarowanie kosmetyków codziennego użytku

Inne publikacje  Zakres doradztwa dla architektów

Lampy nad lustrem oświetlą twarz i pozbędą się niepożądanych cieni powstające od oświetlenia centralnego. Na lustrem można umieścić kinkiet led lub zamontować lustro już z wbudowanymi diodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *