Wyjątkowe zestawy sztućców do Twojego domu

Unikalny zestaw sztućców
Unikalny zestaw sztućców

Naturalne materiały, ciekawe zestawy kolorystyczne, niecodzienne rozwiązania jeśli chodzi o wzornictwo – we wnętrzarstwie dzieje się coraz więcej. Coś od siebie do urządzania wnętrz dodają coraz częściej również i producenci zestawów sztućców.

Detale się liczą!

Projektanci sztućców doskonale wiedzą, że o dobrym guście decydują przede wszystkim detale i wiedzę tę doskonale potrafią wykorzystać. Przyciągające wzrok kolory, ozdobne ornamenty, nietypowe, geometryczne kształty na dobre już wkradły się do katalogów czołowych producentów sztućców.

Dobierając jednak zestaw sztućców do domu, wcale nie trzeba hołdować najnowszym trendom. Równie dobrze można być wiernym tradycji i wybierać wśród klasycznych, niekiedy misternie zdobionych zestawów sztućców. Do tych najbardziej efektownych zaliczają się komplety w stylu retro, a przede wszystkim zestawy w stylu romańskim, hanowerskim czy staroangielskim, które pięknie pasują do szlachetnej porcelany. Przy wyborze stylu trzeba jednak koniecznie pamiętać o jednym – być konsekwentnym w swoich wyborach i zawczasu stanąć po stronie ozdobnej i efektownej klasyki, albo minimalistycznej nowoczesności.

Indywidualny rys dla wymagających

Nawet jednak efektowny zestaw sztućców składający się z kilkudziesięciu elementów można jeszcze bardziej dopieścić. W jaki sposób? Zlecając, by producent na poszczególnych częściach zestawu wykonał specjalne grawerunki. Mogą to być inicjały, charakterystyczny symbol, data, nazwa miejscowości. Ozdoba może być mniej lub bardziej ozdobna, ze starannie dobraną czcionką, zawierać w sobie domieszkę srebra lub nawet złota. Przy kompletach klasy premium właściwie wszystko jest możliwe, a ostateczny efekt uzależniony jest tylko od możliwości finansowych kupującego. Dobrej klasy komplet sztućców dla 12 osób może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Cena zestawu z najdroższych materiałów z powodzeniem jednak może sięgać nawet 150 000 złotych, bo na tyle oszacowano wartość najdroższego kompletu sztućców!

Jaki materiał będzie najlepszy

Wybierając komplet sztućców do domu, koniecznie wziąć należy pod uwagę nie tylko wielkość zestawu i wzornictwo, ale i materiały. Obecnie najbardziej popularne są zestawy ze stali nierdzewnej. W tym wypadku jednak stali stali nierówna, co najlepiej widać po cenach poszczególnych zestawów. Z reguły im lepszy stop, tym sztućce są bardziej wytrzymałe i zdecydowanie dłużej zatrzymują piękny wygląd, nawet jeśli korzysta się z nich codziennie i bez żalu myje się je w zmywarce. Za najlepszą odmianę stali nierdzewnej uznaje się obecnie stal próby 18/10 z domieszką niklu lub 18/0 stworzoną specjalnie z myślą o osobach uczulonych na nikiel.

Kiedy trzeba powiększyć zestaw

Warto też pamiętać, że droższy zestaw od znanego producenta to nie tylko inwestycja na długie lata. To również możliwość stałego powiększania kolekcji. Cenieni producenci mają w swojej ofercie nie tylko duże zestawy, ale i specjalne linie sztućców, które z powodzeniem dopasować można do posiadanych już sztućców. Bez problemu można też dokupić pojedyncze elementy do swojego kompletu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *