Jakie noże wybrać do tortu?

Urodziny, a także wiele różnych imprez okolicznościowych sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na kupno gotowego tortu lub samodzielny wypiek. Jednak prawdziwe trudności pojawiają się, wtedy gdy nie mamy odpowiednich narzędzi do przekrojenia ciasta. Na co musisz zwrócić uwagę wybierając noże do tortu?

Nóż idealny do krojenia tortu – Zasady, które musisz poznać

Organizując przyjęcie okolicznościowe lub urodzinowe bardzo często potrzebujesz odpowiedniego narzędzia, które ułatwi Ci pokrojenie ciasta. Jeśli tym ciastem jest tort to musisz wiedzieć, że wiele osób decyduje się na zakup specjalnych noży, które pozwalają na wygodne pokrojenie najbardziej artystycznego tortu. Masa w takich ciastach często jest bardzo twarda, co sprawia, że krojenie zwykłym nożem jest bezskuteczne i trudne do zrealizowania. Wtedy przydatny jest specjalny nóż, aby w łatwy i szybki sposób poradzić sobie z twardą powłoką i przygotować kawałki ciasta dla gości podczas przyjęcia. Jaki nóż wybrać? Przede wszystkim podczas zakupów zwróć uwagę na ostrze. Najlepsze noże mają gładkie ostrza, dlatego takie cieszą się największym zainteresowaniem. Długość również jest bardzo ważnym wyznacznikiem dobrego zakupu, o którym musisz pamiętać. Dlaczego? Krojąc tort, często jest ryzyko zabrudzenia uchwytu noża, co jest bardzo niekomfortowe, szczególnie podczas wystawnych uroczystości. Chcąc tego uniknąć możesz zdecydować się na zakup noża do tortu o odpowiedniej długości i uniknąć tego problemu. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wybranie noża do tortu wykonanego ze stali nierdzewnej, ponieważ jest on odporny na tortowy krem. Wybierają go, masz pewność, że tort nie będzie przylepiał się do jego powierzchni. Bardzo praktyczną wskazówką z której możesz skorzystać podczas przyjęć jest przygotowanie wiadra lub pojemnika z ciepłą wodą, która ułatwi czyszczenie ostrza. Zazwyczaj każdy nóż przeznaczony do krojenia tortów charakteryzuje się szpicem. Oznacza to, że w prosty sposób możesz wyciąć pierwszy trójkąt ciasta lub precyzyjnie naciąć tort, aby ułatwić sobie pracę podczas nakładania tortu na talerzyki.

Rodzaje noży do ciast – Dokonaj mądrego wyboru

Jeśli nadal masz wątpliwości co wybrać i nie wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego noża do ciast musisz wiedzieć, jakie są ich rodzaje. Przede wszystkim do ciast biszkoptowych potrzebujesz dedykowanego noża, który jest wystarczająco długi, aby ułatwić Ci przekrojenie biszkoptu o średnicy ok.26-28 cm. Jednak krojąc ciasto biszkoptowe złożone zwykle z kilku warstw wymaga odpowiedniej siły i wprawy. Możesz kupić też ogólny nóż przeznaczony do krojenia wielu uniwersalnych ciast, który zwykle ma zakończenie gładkie lub ząbkowe. Jego kształt to najczęściej łopatka lub szpatułka, co ułatwia ulokowanie ciasta na talerzu. Jeśli decydujesz się na samodzielne wypieki i lubisz przygotowywać torty wszelkiego rodzaju to warto zaopatrzyć się w specjalną szpatułkę, która pomoże Ci wygładzić kremową powierzchnię ciasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *