Jak wykorzystać tace na uroczyste okazje – Magazyn Stołowy

Jak wykorzystać tace na uroczyste okazje

Jak wykorzystać tace na uroczyste okazje?

Eleganckie i zarazem funkcjonalne tace to ważny element wyposażenia każdej restauracji. Nie powinno ich jednak zabraknąć również i w prywatnych mieszkaniach i domach. Tace przydać się mogą na co dzień. Będą też niezastąpione przy uroczystych okazjach.

Praktyczne, eleganckie i zgodne z trendami

Trendy we wnętrzarstwie zmieniają się nieustannie. Mimo to jednak kroku dotrzymują im producenci nowoczesnych akcesoriów do kuchni i zastawy stołowej. Ci najlepsi doskonale wiedzą, że do podania obiadu czy kolacji, nie wystarczy piękny komplet sztućców czy efektowna zastawa. Koniecznie są jeszcze liczne dodatkowe akcesoria, jak właśnie tace.

Dlaczego warto zainwestować w tace?

Tace powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a te najnowsze z powodzeniem mogą też pełnić funkcję ozdobną. W ofercie różnych marek znaleźć można tace o różnych wymiarach i kształtach. Są wśród nich tak samo minimalistyczne tace, jak również i efektowne tace z misternie zdobionymi brzegami i uchwytami. Na takiej przepięknej tacy bardzo dobrze prezentuje się np. serwis do kawy albo zestaw deserowy.

Nie brakuje też tac, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy. Sprawiają wrażenie lekkich, mają proste, subtelne i harmonijne kształty i delikatne kolory. Hitem są także tace z naturalnych materiałów. Do tych najbardziej efektownych zalicza się stylowe tace z drewna różnych gatunków – zarówno jasnego i znacznie ciemniejszego, wpadającego w odcienie czekolady czy czerni.

Tace dostępne są w sprzedaży pojedynczo lub w różnych zestawach. Na komplety składają się zazwyczaj tace o różnych wymiarach, ale w tej samej kolorystyce i wzornictwie. Takie zestawy są idealne zwłaszcza na uroczyste okazje, kiedy organizuje się spotkania rodzinne, albo wśród znajomych, a gościom serwuje się kilka różnych posiłków. Warto pamiętać, że przy takich okazjach tace wcale nie muszą być wykorzystywane tylko do przynoszenia i wynoszenia naczyń i półmisków. Równie dobrze mogą posłużyć za elegancką ozdobę stołu. Można na nich ustawić literatki, talerzyki do ciasta czy pięknie przystrojone serwetki.

Nie tylko na wyjątkowe okazje

Tace wyciąga się z kuchennych szafek przy szczególnych okazjach, ale wcale nie musi tak być. Można docenić je także na co dzień, sięgać po nie częściej i w ten sposób celebrować każdy dzień. Taca może znaleźć stałe miejsce na kuchennym stole, przy szafce nocnej lub na ławie w salonie. Można na niej trzymać talerzyk ze świeżymi owocami, butelkę dobrego alkoholu albo szklanki.

Kolory, nowoczesne wzornictwo i naturalne materiały

Wybierając tace do swojego domowego gospodarstwa, warto jednak kierować się nie tylko samym wzornictwem. Czasami warto zapłacić nieco więcej, ale wybrać solidne tace, z dobrej jakości materiałów, które będą dobrze służyć przez wiele lat. Warto też zaufać klasyce, która nigdy się nie starzeje. Chociaż w sklepach mnóstwo jest tac w najmodniejszych kolorach, to warto pamiętać, że najprostsze oraz najbardziej klasyczne również można odpowiednio przystroić. Deser czy kawę można więc zaserwować gościom na białej lub drewnianej tacy udekorowanej pięknie zdobioną serwetką i herbacianą lub ogniście czerwoną różą.

(Visited 66 times, 1 visits today)
,,,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *