Idealna garderoba.

Na blogach modowych często widzimy kremowobiałe garderoby wypełnione ozdobnymi kartonami na buty i równo wiszącymi wieszakami z ubraniami, uszeregowanymi od najjaśniejszych do najciemniejszych. Większość z nas marzy o takiej przestronnej garderobie, w której panuje porządek, lecz rzeczywistość często odbiega od ideału. Co zrobić, by go osiągnąć?

Sekrety systemów przechowywania

Kluczem do zachowania ładu i harmonii w garderobie oraz estetycznego wyeksponowania naszych ulubionych ubrań nie jest wcale wielkość szafy lub pomieszczenia na rzeczy, lecz sposób ułożenia odzieży. Nawet wtedy, gdy dysponujemy niewielką powierzchnią, możemy delektować się widokiem równiutko rozwieszonych sukienek, rozłożonych na półkach sweterków oraz torebek i butów dumnie stojących na miejscach specjalnie dla nich wyznaczonych. Jak to osiągnąć? Wystarczy skorzystać z kilku sprytnych sposobów przechowywania odzieży.

W pierwszej kolejności zróbmy szybki przegląd swojej garderoby i sprawdźmy, których rzeczy mamy najwięcej. Jeżeli są to dodatki, to najłatwiejszym sposobem na zaprowadzenie ładu będzie zakup kilku kartonów na buty i kapelusze oraz praktycznych organizerów do szuflad. Dzięki nim odnajdziemy ulubioną apaszkę lub krawat tuż po otwarciu szuflady, bez konieczności nurkowania w kilku rzędach swetrów i T-shirtów. Możemy skorzystać zarówno z płaskich organizerów, jak i podwieszanych systemów od przechowywania odzieży. W specjalnych, materiałowych szufladkach zmieszczą się zarówno dodatki, jak i ulubione koszulki, a gdy uznamy, że w naszej garderobie przyda się więcej miejsca na wieszaki, możemy je po prostu odczepić od drążka i złożyć na płasko.

Światło i zapach

Idealna garderoba powinna nam jednak zapewnić nie tylko harmonię płynącą z porządku, ale również dodatkowe doznania estetyczne, które zwiększą komfort przechowywania odzieży. Aby osiągnąć ten cel, zaopatrzmy się w estetyczne woreczki zapachowe, dzięki którym otoczymy swoje ubrania jaśminową lub lawendową mgiełką. Możemy też wybrać egzotyczny aromat orchidei lub zapach dobrze nam znanych konwalii.

Dodatkowych doznań estetycznych dostarczy nam także dyskretne oświetlenie, które pozwoli zaakcentować atuty poszczególnych części garderoby i szybko wyszukać ulubioną sukienkę lub koszulkę. Możemy skorzystać z gotowej instalacji lub kupić bezprzewodowe, samoprzylepne lampki, które wystarczy zamontować nad półkami oraz drążkiem z wieszakami.

Garderoba idealna to marzenie wielu z nas, lecz jej posiadanie może szybko stać się rzeczywistością. Wystarczy zastosować kilka prostych i niedrogich zasad przechowywania odzieży oraz zaopatrzyć się w aromatyczne dodatki, by na co dzień cieszyć się przyjemnością zdejmowania z półek pięknie ułożonych i pachnących ubrań.

(Visited 42 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *