Dozowniki do mydła – czy warto je mieć?

Dozowniki do mydła są estetyczne, zabierają mało miejsca, a korzystanie z nich jest proste i higieniczne. Coraz częściej instaluje się je w łazienkach i kuchniach. Coraz więcej osób bowiem chce, by rzeczy, którymi się otaczają, były funkcjonalne i estetyczne. Twarde mydła i ociekające mydelniczki przegrywają konkurencje z dozownikami do mydła.

Zastosowanie dozowników do mydła

Jeśli jesteśmy pewni, że będziemy chcieli korzystać z pojemnika do rąk, jego instalowanie zaplanujmy już na etapie zakupu wyposażenia kuchni czy łazienki. Na rynku dostępne są modele z już wybitymi otworami na dozownik, można także zlecić fachowcom wybicie otworu przy złożeniu zamówienia. Instalacja dozowników do mydła nie będzie żadnym problemem, jeśli posiada się odpowiednio przygotowany zlew. Pojemnik umieszcza się w części znajdującej się w szafce, a widoczny jest jedynie estetycznie wykonany jego fragment. Jest to bardzo wygodny sposób aplikacji mydła, gdyż pozwala na zachowanie czystości – nic nie kapie, nie lepi się i nie rozlewa.

bezdotykowy-dozownik-do-mydla
Bezdotykowy Dozownik (Źródło: https://www.ole.pl/category/dozowniki-mydla)

Inne rodzaje dozowników do mydła

Najbardziej popularne są pojemniki stojące na umywalce, w których mieści się od 200 do 500 ml płynu. Domowe dozowniki do mydła znajdziemy w sklepach z wyposażeniem wnętrz, a nawet w marketach. Występują w wielu rodzajach i kolorach, więc bez problemu znajdziemy model, który będzie pasował do wystroju łazienki. Najtańsze są modele plastikowe, które przybierają ciekawe kształty i kolory. Nieco bardziej eleganckie są szklane dozowniki do mydła, a kupić można także modele wykonane ze stali nierdzewnej.

W komplecie z innymi akcesoriami będzie nie tylko użytecznym i praktycznym gadżetem, ale i ozdobą wnętrza. Wśród dozowników do mydła znajdziemy także modele, które zawierają gotowe koszyki czy przegrody na myjki do naczyń, ścierki czy łazienkowe akcesoria. Są także pojemniki, które składają się z dwóch części – do jednej możemy wlać płyn do mycia naczyń, a do drugiej mydło do rąk.

 

Jak działają dozownik do mydła?

Najczęściej spotykane dozowniki wykorzystują mechaniczne wyciskanie płynu z dozownika, który działa jak pompka. Po jej naciśnięciu wylatuje płyn. W sklepach znajdziemy także modele działające na fotokomórkę. W tym przypadku nie musimy niczego dotykać. Wystarczy podsunąć ręce pod pojemnik, a specjalny podajnik dozuje odpowiednią ilość płynu.

Dozowniki do mydła na stałe wpisały się w nasze wnętrza. Są to urządzenia trwałe, wytrzymałe i niezwykle praktyczne. Ładne modele z pewnością staną się ozdobą wnętrza, gdyż na pewno znajdziemy model i wzór, który dopełni wystroju łazienki lub kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *